FİFA 2022 Dünya Kuboku- ölkəyə giriş zamanı viza verilməsi qaydarları
2022-ci ildə Qətər Dövlətində təşkil ediləcək Futbol üzrə Dünya Çempionatının (2022 FİFA Dünya Kuboku) keçirildiyi tarixlərdə çempionatla bağlı Qətər Dövlətinə səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasına gəlmək istəyən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2022-ci il noyabrın 20-dən dekabrın 20-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
1. 2022 FİFA Düny Kubokunun beynəlxalq təşkilatçıları olan "Q22" şirkətinin və Beynəlxalq Futbol Assosasiyaları Federasiyasının (FİFA) müvafiq qaydalara uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən digər sənəd;
2. futbol komandaları 2022 FİFA Dünya Kubokunda iştirak edən ölkələrin vətəndaşları və həmin ölkədə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün oyuna bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd

Foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan within the framework of a visit to the State of Qatar in connection with the World Football Championship (2022 FIFA World Cup) to be organized in the State of Qatar in 2022, will be able to obtain visas on arrival at the international airports of the Republic of Azerbaijan from November 20 till December 20, 2022.
1. An accreditation card or other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of "Q22" company and International Football Association Federation, the international organizers of 2022 FIFA World Cup.
2. A ticket or a document that confirms obtaining a ticket for 2022 FIFA World Cup, in relation to citizens of countries whose football teams participating in the 2022 FIFA World Cup and stateless persons permanently residing in those countries.