Britaniya Parlamentinin üzvləri Azərbaycan xalqını təbrik edib
Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin bərpasının 30-cu ildönümü münasibəti ilə Britaniya Parlamentinin Lordlar və İcmalar Palatasının üzvləri Azərbaycan xalqını təbrik ediblər.
İcmalar Palatasının deputatı, Britaniya Parlamentində Azərbaycan üzrə Dostluq Qrupunun sədri Bob Bləkmən özünün şəxsi sosial şəbəkə profillərində etdiyi paylaşımlarda uzun illərdən bəri ölkəmizin dostu olduğunu vurğulayaraq,  Azərbaycan xalqını təbrik edib.
Lordlar Palatasının üzvü Con Kilkluni də özünün şəxsi Tvitter hesabında etdiyi paylaşımda müstəqilliyin bərpası münasibəti ilə Azərbaycanı təbrik edərək, ölkə başçısı, eləcə də bütün Azərbaycan xalqına ən xoş arzularını çatdırıb.
Lordlar Palatasının daha bir üzvü Lord Şeyx isə Azərbaycan Respublikasının Britaniyadakı səfiri Elin Süleymanova ildönümü ilə bağlı yazdığı məktubun mətnini özünün Tvitter hesabında paylaşaraq Azərbaycan xalqını təbrik edib. O, Azərbaycanın müstəqil bir ölkə kimi keçdiyi inkişaf yolunun təqdirəlayiq olduğunu əlavə edib.

Members of the British Parliament congratulated the people of Azerbaijan on the 30th Anniversary of the restoration of independence of the Republic of Azerbaijan
Bob Blackman MP, Chair of the All Party Parliamentary Group on Azerbaijan shared posts in his personal Twitter and Facebook accounts congratulating the people of Azerbaijan as a long-standing friend.
John Kilclooney, member of the House of Lords also tweeted on the occasion sending his best wishes to the President and all the people of Azerbaijan.
Lord Sheikh, member of the House of Lords also offered his congratulations through a social media post. He added that Azerbaijan’s progress as an independent nation has been outstanding.