Prezident İlham Əliyev Baş nazir Kir Starmerə başsağlığı verib
Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Baş naziri Zati-aliləri cənab Kir Starmerə
Hörmətli cənab Baş nazir,
Hindistanın Əhmədabad şəhəri yaxınlığında “Air India” şirkətinə məxsus sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində Böyük Britaniya vətəndaşları da daxil olmaqla, çoxsaylı insan tələfatı barədə xəbər bizi olduqca kədərləndirdi.
Bu ağır anlarda dərdinizi bölüşür, baş vermiş bu faciə ilə əlaqədar Sizə, həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına şəxsən öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından dərin hüznlə başsağlığı verirəm.

Press release 12 June 2025
To His Excellency Mr. Keir Starmer, Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Dear Mr. Prime Minister,
We are deeply saddened by the news of the crash of an Air India passenger plane near the city of Ahmedabad, India, which resulted in numerous fatalities, including citizens of the United Kingdom.
In this difficult moment, I share in your sorrow and, on my own behalf and on behalf of the people of Azerbaijan, extend my deepest condolences to you, and to the families and loved ones of those who lost their lives in this tragedy.