Mətbuat şərhi 16 may 2022
12-15 may 2022-ci il tarixlərdə Böyük Britaniyada keçirilən ənənəvi “Vindzor Kral Atçılıq Şousu” tədbirləri çərçivəsində Böyük Britaniya və Şimali İrlan¬diya Birləşmiş Krallığının Kraliçası II Yelizaveta Azərbaycan Res-publikasının Atçılıq Federasiyasının prezidenti Elçin Quliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini Vindzor sarayında qəbul edib.
Trend-in məlumatına görə, Vindzor Kral Atçılıq Tədbirləri” çərçivəsində Azərbaycan təmsilçilərinin çıxışlarını hər zaman böyük maraqla izləyən Ülyahəzrət Kraliçaya Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin hədiyyəsi – “Şöhrət” adlı Qarabağ atı təqdim olunub.
Kraliçaya hədiyyə olunan at Vindzor qəsrinə gətirilərək haqqında bütün məlumatlar əks olunan sertifikatla birgə yeni sahibinə təhvil verilib.
Daha sonra Azərbaycanın tanınmış heykəltaraşı Faiq Hacıyevin yaratdığı “Alxan” adlı Qarabağ, “Qalxan” adlı Dilbaz atlarının heykəl¬ləri Ülyahəzrət Kraliçaya hədiyyə olunub.
Ülyahəzrət II Yelizaveta hədiyyəyə görə təşəkkürlərini ifadə edib, “Vindsor Kral At Şousu” tədbirlərində ənənəvi iştiraka görə minnətdarlığını bildirib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin hədiyyəsi Kraliça II Yelizavetaya təqdim olunub (FOTO/VİDEO) (trend.az)

Press release 16 May 2022
BAKU, Azerbaijan, May 16. Queen Elizabeth II received a delegation led by the President of the Azerbaijan Equestrian Federation Elchin Guliyev at Windsor Palace within the traditional Royal Windsor Horse Show being held in the UK from May 12 through May 15 2022, Trend reports.
Her Majesty Queen Elizabeth II, who always watches with great interest the performances of Azerbaijani representatives at the Royal Windsor Horse Show, was presented with the Karabakh horse named 'Shohrat' as a gift from the President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The queen was also presented with sculptures of the Karabakh horse named 'Alkhan' and the Dilboz horse named 'Galkhan', created by the famous Azerbaijani sculptor Faiq Hajiyev.
The queen expressed gratitude for the gifts and for the traditional participation in the Royal Windsor Horse Show.
Queen Elizabeth II presented with Karabakh horse as gift from President Ilham Aliyev (PHOTO/VİDEO) (trend.az)